ODLOT – kreatywny bieg

odlot bieg plakat polandrock

“ODLOT” – II edycja biegu myśli kreatywnej dla uczestników Pol’and’Rock Festivalu.

Zabierzemy Was w niezapomnianą podróż po całym świecie. Samolotami oraz pilotami są sami uczestnicy biegu. Warunek, który należy spełnić, to odprawa w biurze zawodów przed wylotem. Każdy w zamian za start pozostawi worek skarbów zebranych na Pol’and’Rock-u.

Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów, gdzie otrzymają pusty, spersonalizowany worek. Po zapełnieniu go śmieciami zebranymi z terenu festiwalu i przyniesieniu go do oznaczonej strefy, otrzymuje prawo startu w kreatywnym biegu „Odlot”.

Każdy z zawodników przed startem powinien przygotować sobie własnoręcznie elementy związane z lotnictwem, odlotem itp. (liczymy na kreatywność w tej materii i surrealistyczne przebrania – procedura nieobowiązkowa).

Udział mogą wziąć wszystkie osoby przebywające na festiwalu, także rodziny z dziećmi. Przedział wiekowy od 2 do 120 lat.

Bieg odbędzie się w dniach 5-6 sierpni 2022 o godz. 13:00 na płcie lotniska przy Strefie Pomorza Zachodniego.

Biuro zawodów ExtremE Wolf znajduje się w Strefie Pomorza Zachodniego i jest otwarte w godz.:
03/08 godz. 13:00 – 22:00
04/08 godz. 10:00 – 18:00
05/08 godz. 10:00 – 18:00 (przerwa techniczna na czas biegu w godz. 12:30 – 14:30)
06/08 godz. 10:00 – 12:00

Limit startujących w obu dniach to 1800 osób.
Długość trasy od 300 – 500 metrów.

Wspólnie z Marszałkiem Olgierdem Geblewiczem zapraszamy wszystkie osoby, które w sposób ekspresyjny chcą wyrazić własną osobowość za pomocą indywidualnej myśli kreatywnej, na bazie której skonstruują maszyny latające, same lub w zespołach. Przebrania wykonać należy z wszystkich dostępnych materiałów znalezionych na PRF lub specjalnie przygotowanych przed przyjazdem na festiwal.

medal but oj odlot polandrock

Pamiątkowy medal

Warunki przystąpienia do biegu kreatywnego ODLOT.

Pierwszy warunek.
Przewodnim tematem jest lotnictwo w szeroko pojętym znaczeniu, tak więc na start zapraszamy osoby przebrane np. za latające tostery, namioty, pralki, widelce, słoneczniki, zwierzaki, maszyny wielofunkcyjne, dosłownie wszystko co na myśl przyjdzie uczestnikom festiwalu. Jednak istotne jest posiadanie elementów związanych z lotnictwem, jak lotki, skrzydła, śmigła, balony, pióra, spadochrony, latawce itp.
Każda forma jest uznawana, przez organizatorów ponieważ bieg myśli kreatywnej to pełen ODLOT i celebracja szalonych pomysłów które mają eksplodować w głowach i późniejszych realizacjach.

Drugi warunek:
Każdy z uczestników podczas zapisów do biura zawodów musi przynieść worek śmieci zebranych z terenu PRF w ramach akcji „Zaraz Będzie Czysto” oraz projektu ekologicznego Human Waste Zone.
W biurze worek śmieci zostanie wymieniony na możliwość startu w biegu w dniu 05/08 lub 06/08.

Pakiet startowy dla uczestników:
Podobnie jak rok wcześniej, wspólnie z Pomorzem Zachodnim wykonaliśmy pamiątkowy medal, przygotowany specjalnie na 28 edycję Pol’and’Rock Festivalu.

Impreza sportowa ODLOT to także niezapomniana widowiskowa pamiątka z 28 edycji PRF, która zostanie zarejestrowana przez zespół znanych fotografów sportowych i kamerzystów. Całość materiałów zostanie udostępniona nieodpłatnie z możliwością
pobrania na stronie internetowej organizatora ExtremE Wolf.

Podsumowanie drugiego dnia

ODLOT 2022

Odlot odbędzie się 4-6.08.2022

MIEJSCE: Lotnisko Czaplinek-Broczyno

Link do zapisów: zapisy podczas festiwalu i tylko dla uczestników Pol’and’Rock Festiwal

Regulamin beigu: Regulamin Biegu ODLOT