Deep v, deepv,

DEEP V to impreza sportowa dla największych śmiałków, którym zimno nie jest straszne. 

Jeśli ktoś myśli, że 5 km. to nic wielkiego, to jest w wielkim błędzie. DEEP V to wyczynowy, zimowy bieg w środku zimy. Jeżeli wcześniej nie mieliście do czynienia z morsowaniem i nie przebywaliście dłużej poza strefą komfortu, to powinniście się głęboko zastanowić nad zasadnością podjęcia decyzji na TAK.

O co w tym wszystkim chodzi???

Zawodnicy mają dwie możliwości zapisania się na bieg w kategoriach Open „DEEP V Fashion” lub Elite „DEEP V Lodołamacz”.

Open “DEEP V FASHION”

Zawodnicy startują z wody. Start i meta znajduje się na plaży miejskiej w Szczecinie, a do pokonania trasy 5 km wyznaczony został czas 1,5 h. Trasa wiedzie wokół malowniczego jeziora Głębokie.

W trakcie biegu każdy z zawodników zalicza pięć wejść do wody w specjalnie wyznaczonych strefach zaczynając od startu kończąc na mecie.

Podczas wejścia do wody nie jest obowiązkowe pełne krótkotrwałe zanurzenie tzw. RESET, jak to ma miejsce w przypadku „DEEP V Lodołamacz”. Jeśli jednak zawodnik zdecyduje się na pełne zanurzenie, wówczas jedna z dłoni musi być uniesiona do góry widoczna nad zwierciadłem wody.

Ostatnie piąte zanurzenie odbywa się po przekroczeniu linii mety. 

Kategoria Open „DEEP V Fashion” charakteryzuje się konwencją modową, tak więc zawodnicy biegną w specjalnie przez siebie przygotowanej stylówie. Zawodnicy będą oceniani w tej kategorii  za kreatywność i najbardziej odjechany kostium. Organizator przyzna nagrody dla najlepiej ubranej ekipy/zawodnika.

Pomimo, że biegnące Rekiny przebrane są karnawałowo i wygląda to na dobrą zabawę, to uwierzcie nam, jest hard corowo i extremalnie zimno na mecie.

Elite “DEEP V LODOŁAMACZ”

Zawodnicy startują z wody. Start i meta znajduje się na plaży miejskiej w Szczecinie. Do pokonania trasy 5 km wyznaczony został czas 45min. Trasa wiedzie wokół malowniczego jeziora Głębokie. W trakcie biegu każdy z zawodników będzie miał do zaliczenia pięć wejść do wody w specjalnie wyznaczonych strefach.

Podczas wejścia do wody obowiązkowe będzie pełne krótkotrwałe zanurzenie włącznie z głową   -w każdym  wyznaczonym punkcie zaczynając od startu i kończąc na mecie. Zawodnicy biegną jedynie w krótkich szortach wśród Pań dopuszczamy krótką podkoszulkę.

W trakcie pełnego zanurzenia jedna z dłoni musi być uniesiona do góry widoczna nad zwierciadłem wody.  Ostatnie zanurzenie odbywa się po przekroczeniu linii mety.

Na mecie w tej kategorii gwarantujemy szczękanie zębami, ciało się trzepie jak po 24-godzinnej pracy na młocie udarowym. Herbaty z termosu nie utrzymacie.

Po biegu Panowie wracają do domu z małymi interesami, a dziewczyny na tarczy z jędrnymi napiętymi kształtami. Wymagana jest tu podstawowa wiedza i przyzwyczajenie organizmu do niskiej temperatury.

Filmy z treningów Deep V

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=XBoqkeitLqA&width=550&height=300[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=1UPz-yMuC0g&width=550&height=300[/embedyt]

Deep V 2023

Najbliższy Deep V odbędzie się 14 stycznia 2023

MIEJSCE: Jezioro Głębokie, Szczecin

Link do zapisów: ZAPISY

Regulaminy biegu: Regulamin DEEP V

Deep V 2023

Deep V 2023