Wataha logo, Extreme Wolf

WATAHA to wyjątkowa impreza kulinarno-sportowa połączona z malowniczymi trasami Lasu Arkońskiego, który jest częścią Puszczy Wkrzańskiej. Puszcza Wkrzańska jest ewenementem w skali kraju. Znajdziecie tu głębokie wąwozy, starorzecza, pagórki, miejsca z baśniowych scenerii.

Wataha to impreza drużynowa, gdzie poszczególne watahy mają własną stylizację i liczą od 2 do 16 wilków w stadzie. Zamysłem Watahy jest spotkanie i spędzenie aktywnie czasu w gronie znajomych i poznawanie innych watah podczas biegu i dodatkowych imprez towarzyszących. Fabuła oparta została na wykorzystaniu wyłącznie naturalnych przeszkód, które mają niepowtarzalny charakter przeprawowy. Biegi odbywają się na dwóch dystansach i różnią się w zależności od trasy. Aktualne trasy to Garbata Baba Jaga o dystansie 8 km i Stara Wilczyca o dystansie 13 km.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=LcyXif9mCFg&width=400&height=250[/embedyt]

Na trasach czekają na Was strumienie, błoto, jezioro, liczne wąwozy i strome podbiegi, słowem wszystko co niezbędne, aby wytworzyć tak potrzebne nam endorfiny. Kulminacją imprezy jest wyjście z szafy zostawiając za sobą przygodę z dziką przyrodą i przechodząc do konsumpcji regionalnych potraw i substancji prądowych lokalnych producentów, takich jak np. Masar czy Maltgarden. Integracja wszystkich Watach zazwyczaj trwa bardzo długo, czasem  do białego rana, taka to już Watahowa tradycja.

Poza pakietami, spora część zawodników otrzymuje dodatkowe nagrody ufundowane przez naszych sponsorów, między innymi: Tenzi, Puccini.

WATAHA 2024

Najbliższa Wataha odbędzie się 14 września, godz. 11.30

MIEJSCE: Polana Biała, Szczecin

Link do zapisów: ZAPISY

Regulamin beigu: Regulamin – Wataha VI