NATURA DAŁA NAM MOC SAMOLECZENIA..

Zachodni styl życia sprawia, że łatwo przestajemy doceniać naturę.

Podstawowa fizjologia wszystkich ssaków jest właściwie taka sama, ale w ludzkich mózgach kotłuje się tak wiele wielkich myśli, że uwierzyliśmy, iż różnimy się od wszystkiego, co nas otacza. (…) To, co stworzyliśmy dla własnej wygody, czyni nas słabymi.

Vim Hof

W związku z pojawieniem się w Rezerwacie Świdwie pierwszej wilczej rodziny organizujemy  extremalny zimowy bieg wilka na terenach Gminy Dobra. Impreza ma formułę otwartą dla ludzi, którzy są pasjonatami dzikiej przyrody. Bieg odbywa się na dystansach 6 i 12 km, ze startem wspólnym. Cały dystans zawodnicy pokonują w minimalistycznym odzieniu, co ma na celu jak największe zbliżenie nas do natury. Dodatkową atrakcją biegu jest możliwość zanurzenia się w czystym, małym leśnym jeziorku z piaszczystą plażą na 4 lub 10 kilometrze biegu, w zależności od wybranego dystansu.

W biegu liczyć się będzie przede wszystkim przetrwanie i poznanie własnych ograniczeń wszak pogoda w zimę jest nieprzewidywalna dlatego liczymy, że stado jakie stworzą zawodnicy pozwoli wszystkim bezpiecznie ukończyć wyścig.